You are hereAgregátor zdrojů / Zdroje / Husův sbor Podbořany

Husův sbor Podbořany


Syndikovat obsah
Aktualizace: 5 hodin 32 min zpět

Zrenovovaná křtící miska

St, 11/14/2018 - 21:05

Děkujeme Oblastnímu muzeu Louny za pomoc s vyčištění původní mosazné křtící misky ze křtitelnice kostela Božího Spasitele v Podbořanech.
Na misce je napsáno: Der da glaubet und getauft wird der wird selig werden. Marri 16 16. CZ: Kdo uvěří a přijme křest, bude spasen Mk 16:16.
Dole: Der B.A. Frauen Jungfrauen Herein Soran N/L der evang. Gemeinde Saaz CZ: Ženy a panny z Sorau (Žarow - Lužickosrbsko) N/L (Niederlausitz) evangelickému společenství v Žatci. Výrobce: Dr. C. Ernst Berlin.

Vzpomínková bohoslužba za zesnulé

Pá, 10/12/2018 - 09:03


Zveme vás na vzpomínkovou bohoslužbu za naše drahé zesnulé, která se bude konat ve čtvrtek 1. listopadu od 17,30 hodin ve žlutém kostele Božího Spasitele, ul. Husova 37, Podbořany.

Před bohoslužbou můžete vepsat jména svých zesnulých na obětinku, která bude vložena do vzpomínkového věnce. Na požádání může být též jméno zesnulého veřejně během bohoslužby přečteno před modlitbami.

Těšíme se na vaši účast.

bohoslužbaAkce v kosteleupload:  vzpominkova_bohosluzba_2018.jpg obetinky_dusicky.pdf krasna_je_modra_obloha.pdf

Sbírka venkovních hraček pro děti na zahradu u žlutého kostela Božího Spasitele v Podbořanech

Po, 09/10/2018 - 11:00


Náboženská obec Církve československé husitské pořádá sbírku venkovních hraček, kterými chce vybavit zahradu u žlutého původně evangelického, dnes husitského kostela Božího Spasitele v Podbořanech. Hračky budou k dispozici dětem v dřevěné bedně, kterou zajistí spolek OKAP provozující místní meditační zahradu.

Venkovní hračky bude možné předávat až do konce listopadu přímo v kostele a to od pondělí do čtvrtka a v neděli od 10-12 a od 14-16 hodin kostelnici, která je bude shromažďovat. Následně budou vybrány vhodné hračky do bedny na zahradě. Ty zbylé pak budou předány potřebným dětem ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Náhradní rodiny ústeckého kraje.

Husův sbor Podbořany vás zároveň zve na slavnostní bohoslužbu ke Dni české státnosti, která se bude konat v pátek 28. září od 14 hodin. Po bohoslužbě bude možné rovně darovat venkovní
hračky. Kontakt na organizátora sbírky je 702 883 225 pí. Pohlodková.

charitativní sbírkaAkce v kosteleupload:  darujte_hracky.pdf darujte_hracky.jpg 2_sbirka_hrace_kostel_podborany.pdf vaclav_podborany_2018_big.pdf

Indiánský den na zahradě u kostela

Po, 08/06/2018 - 08:26

Prvního srpna 2018 se na naší zahradě konal Indiánský den s pejsky, který uspořádali Náhradní rodiny ústeckého kraje pro děti z pěstounských rodin. Video z akce můžete najít ZDE. Na projekt přispěl sponzor Tesco Stores Ltd.

Akce v kostele

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich